Jakie kremy z orzechów warto wypróbować?

Istnieje wiele rodzajów kremów orzechowych. Każdy z nich charakteryzuje się nieco innymi właściwościami. Właściwości kremu zależne są od tego, jaki rodzaj orzechów został wykorzystany do ich przygotowania. Nie sposób zaprzeczyć temu, iż najpopularniejszym kremem orzechowym jest ten wykonany z orzechów arachidowych, zwanych także ziemnymi. Coraz popularniejszy staje się także krem z pistacji.

Poznaj właściwości kremu z orzechów ziemnych

Jak już zaznaczono na wstępie, jednym z najpopularniejszych kremów orzechowych jest ten przygotowany na bazie orzechów arachidowych, zwanych również orzechami ziemnymi. Krem ten, zwany również masłem zawiera ogromną ilość cennego białka. Dzięki temu masło to polecane jest osobom, które znajdują się na diecie wegańskiej lub też wegetariańskiej. Kremem z orzechów ziemnych powinny zainteresować się również osoby, które z różnych względów ograniczają spożycie białka zwierzęcego. W orzechach arachidowych nie brak jest również cennych minerałów, takich jak cynk czy selen. Pozytywnie wpływają one na stan skóry, włosów oraz paznokci. Nie można odmówić mu również sporej zawartości witamin z grupy B. Pozytywnie wpływają one na stan naszego układu nerwowego. Krem z orzechów ziemnych można wykorzystywać do owsianek, do kanapek, a także do koktajli. Doskonale smakuje ono z bananem.

Poznaj właściwości kremu z orzechów pistacjowych

Krem z orzechów pistacjowych to kolejny produkt, którym warto się zainteresować. Z całą pewnością nie jest on tak popularny jak masło z orzechów arachidowych. Nie mniej jednak na uwagę zasługuje jego wyjątkowy smak. Nie sposób zaprzeczyć temu, iż krem z pistacji cieszy także oczy wyjątkowym kolorem. Pistacje, podobnie jak orzechy arachidowe zawierają wiele cennych witamin oraz składników mineralnych. Przyczyniają się one do prawidłowego funkcjonowania całego naszego organizmu. Krem z orzechów pistacjowych nierzadko wzbogacany jest o dodatek mleka. Produkt ten, podobnie zresztą jak masło z orzechów arachidowych idealnie nadaje się do spożywania z owsianką, a także kaszą jaglaną. Nie sposób nie zauważyć, że produkt ten wspaniale będzie komponował się również z koktajlami. Na bazie kremu z orzechów pistacjowych można przygotować również smakowite kremy do ciast czy inne desery. Jeżeli chcemy cieszyć się wyjątkowymi właściwościami wynikającymi ze spożycia kremów orzechowych, musimy wprowadzić je do swojego codziennego menu na stałe. W przeciwnym bowiem razie mowy o satysfakcjonujących efektach być niestety nie może.